Witassek nebo Morcinek. Workshopy 12. Setkání povedou špičky. Polovina míst je už obsazena
Workshopy 12. Setkání nabídnou skutečně zajímavá jména, prozradila ve Slovu projekťáka projektová manažerka Lucie Buchwaldková. Kdy se budeš moct zaregistrovat na vybrané z nich? A jak přesně bude vypadat slibovaný speed networking?
Tento týden jsme zveřejnili jméno čtvrtého řečníka. Jak se na něj těšíš?
Poslední řečník – většinou ta největší ryba – nám dává vždy zabrat. Nepamatuji si snad Setkání, kdy bychom měli všechny řečníky sehnané bez komplikací. Jsem každopádně ráda, že se nám na 12. Setkání Patriotů MSK podařilo sehnat řečníka, který veřejně moc nevystupuje – majitele Kofoly Jannise Samarase.
Moc se na něj těším. Bude to pro nás všechny jedinečná příležitost poznat ho osobně, většinou poskytuje nanejvýš rozhovory.
Kofola mě v poslední době zaujala především rebrandingem Royal Crown Coly, který vznikl tady v Česku a rozšiřuje se i na další světové trhy. To je globální úspěch skupiny Kofola, která přitom sídlí v Ostravě-Porubě.
Jedním z velkých lákadel 12. Setkání je speed networking. Co přesně si pod tím máme představit?
Je to v podstatě velmi rychlý, minutový networking. Pokud někomu náhodou – ale opravdu náhodou – nebude vyhovovat žádný z workshopů nebo se bude v Patriotí komunitě pohybovat poprvé, má jedinečnou šanci poznat zajímavé lidi právě na speed networkingu.
Pojímáme ho dost univerzálně. Máme představu o maximálně dvaceti účastnících a minutě na poznání každého z nich. Během velmi krátké chvíle se tak celá skupina účastníků seznámí navzájem, přičemž v networkingu samozřejmě mohou pokračovat i nadále.
Speed networking je zvlášť vhodný pro ty, co naše Setkání v dubnu navštíví poprvé, nebo pro ty, co z networkingu přímo na akci chtějí vytěžit opravdu maximum. Ocení jej také introverti a začátečníci v navazování byznysových vztahů.
Kolik vstupenek ještě zbývá? Vážně už jen polovina?
No jasně, my nekecáme. Je to z části dáno tím, že máme ještě více členů a partnerů. Počítáme s tím, že na 12. Setkání dorazí čtyři stovky účastníků. A 250 míst už máme opravdu obsazených.
I tentokrát budou workshopy cíleny na jednotlivé typy účastníků Setkání
Kdy se dozvíme seznam všech workshopů a budeme se na ně moci začít registrovat?
Trochu trvalo, než všichni naši workshopisté podrobně sestavili a rozhodli o svém programu, proto seznam a registraci zveřejníme až v březnu.
Na druhou stranu se účastníci mají opravdu na co těšit. Včetně speed networkingu máme připraveno devět workshopů, cílených dle toho, v jaké fázi a odvětví podnikání se všichni naši účastníci nachází.
Včetně speed networkingu máme připraveno devět workshopů.
Ať už jsi jen u myšlenky – podnikatelského nápadu, nebo zaměstnáváš dvacet zaměstnanců, přijdeš si na své a odneseš si cenné rady od jedněch z největších profesionálů v daných oborech.
Které workshopy doporučuješ? Pokud by ses doprovodného programu přes šéfování organizaci mohla zúčastnit, na co bys zašla?
Osobně se cítím na přelomu cílových skupin OSVČ a podnikatel, rozhodně bych ocenila něco trochu pokročilejšího. Na tohle téma vystoupí právě Jirka Kratochvíl, který ještě nedávno vystupoval a podnikal jako jednotlivec a dnes má již několik zaměstnanců, takže musí k věcem přistupovat trochu jinak.
Hodně mě zajímá také Libor Witassek, který u nás už vystoupil na 4. Setkání. Dříve byl generálním ředitelem a předsedou představenstva strojírenského koncernu VÍTKOVICE a nyní působí v rámci ZET Foundation pod vedením profesora Milana Zeleného.
Po právě aktuální globalizaci přijde trend glokalizace.
Libor bude hned na úvod mluvit o budoucnosti podnikání v souvislosti s glokalizací. Podle něj totiž po právě aktuální globalizaci přijde trend glokalizace. Čtenáři, kteří neví, co pojem glokalizace znamená, by proto rozhodně měli přijít. Bude to hodně zajímavé téma i pro ty, co se zajímají o zdravý životní styl, ekologii a udržitelnost ve spojení s technologiemi a průmyslem.
Dále vystoupí třeba Petr Morcinek, jediný akcionář M&M Reality Holdingu. O zajímavá jména rozhodně nebude nouze.
Proč právě think globally, act Ostrava? Co vedlo k volbě takového tématu?
V dnešní době se hodně řeší udržitelnost a s tím se pojící soběstačnost měst a krajů, bez závislosti na odběru komodit ze zahraničí. Zároveň je však třeba myslet globálně a ve velkém, aby se firmy prosadily. Kombinací těchto přístupů vzniklo téma 12. Setkání – think globally, act Ostrava.
Pochopit lze taky čistě byznysově – brát si příklady ze zahraničí, ale dělat svůj byznys v Moravskoslezském kraji.
Koupit vstupenky